SAMOLOTY CESSNA

Cessna to amerykańska marka samolotów lotnictwa ogólnego należąca do Textron Aviation od 2014 roku, z siedzibą w Wichita w stanie Kansas. Pierwotnie Cessna była marką Cessna Aircraft Company, amerykańskiej korporacji produkującej samoloty lotnictwa ogólnego z siedzibą w Wichita. Firma produkowała małe samoloty z napędem tłokowym, a także odrzutowce biznesowe. Przez większość drugiej połowy do końca XX wieku Cessna była jednym z największych i najbardziej zróżnicowanych producentów samolotów lotnictwa ogólnego na świecie. Została założona w 1927 roku przez Clyde’a Cessnę i Victora Roosa i została zakupiona przez General Dynamics w 1985 roku, a następnie przez Textron, Inc. w 1992 roku. W marcu 2014 roku, kiedy Textron kupił korporacje Beechcraft i Hawker Aircraft, Cessna zakończyła działalność jako spółka zależna i dołączyła do pozostałych jako jedna z trzech odrębnych marek produkowanych przez Textron Aviation.

Portfel samolotów tłokowych, turbośmigłowych i odrzutowych produkowanych pod markę Cessna stanowią czteromiejscowe Cessna 172S Skyhawk, Cessna 182T Skylane i Cessna T182T Turbo Skylane, sześciomiejscowa Cessna T206HD Turbo Stationair. Samoloty turbośmigłowe to sprawdzone modele Cessna 208 Caravan i Cessna 208B Grand Caravan i najnowsza konstrukcja firmy Cessna czyli dwusilnikowy turbośmigłowy Cessna 408 Skycourier, samolot certyfikowany do pilotażu przez jednego pilota i zaprojektowany z myślą o wydajności, niezawodności oraz niskich kosztach eksploatacji. Z kolei linia samolotów odrzutowych Cessna Citation obejmuje sześć sprawdzonych i popularnych modeli takich jak lekkie M2 Gen2, CJ3 Gen 2, CJ4 Gen2, Ascend, średni Latitutde i super-średni Longitude.

 

SPRZEDAŻ, WYNAJEM i DZIERŻAWA
POZNAJ CENNIK

 

GB Aircraft zajmuje się wszystkim czynnościami związanymi z rejestracją wszystkich modeli samolotów produkowanych przez firmę Cessna na polskie znaki na podstawie wystawionego przez Klienta upoważnienia i zwrotu poniesionych kosztów. Poza sprzedażą oferujemy również możliwość dogodnej długoterminowej dzierżawy lub wynajmu samolotów marki Cessna w ramach indywidualnej umowy. W przypadku zainteresowania kupnem, dzierżawą lub przygotowania konkretnej konfiguracji i poznania jej ceny prosimy o kontakt.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY TYM MODELEM?

Napisz lub zadzwoń, z przyjemnością pomożemy przy wyborze konkretnego modelu i wyposażenia dodatkowego. W ramach prowadzonej działalności GB Aircraft zajmuje się wszystkimi czynnościami i formalnościami wymaganymi przy sprowadzeniu i rejestracji śmigłowca na rzecz Klienta. Na życzenie jesteśmy w stanie pomóc w zorganizowaniu finansowania we współpracy z renomowanymi firmami leasingowymi. Zapraszamy!

+48 601 359 018

e-mail: rafal.karski@gbaircraft.pl