FINANSOWANIE ZAKUPU SAMOLOTÓW I ŚMIGŁOWCÓW

LEASING – SKORZYSTAJ Z NASZEJ POMOCY

 

Przy zakupie statku powietrznego warto zastanowić się nad wyborem finansowania i korzyściami z niego płynącymi. Współpracując z wiodącymi firmami leasingowymi w Polsce GB Aircraft oferuje Klientom możliwość finansowania samolotów i śmigłowców w formie leasingu operacyjnego bądź finansowego dopasowując rozwiązania finansowe do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Przygotowując ofertę leasingową niezwykle ważnym czynnikiem na który należy zwrócić szczególną uwagę jest to, aby odpowiednio zoptymalizować wpłatę początkową wraz z okresem leasingu, tak żeby miesięczne koszty odpowiadały założonemu budżetowi. Od rat i pozostałych opłat związanych z leasingiem statku powietrznego można odliczać VAT, pod warunkiem użytkowania go do celów prowadzonej działalności. Leasing operacyjny sprowadzanych przez GB Aircraft samolotów i śmigłowców oferowany jest z wpłatami własnymi na poziomie od 15% do 40% na okres od 36 do 60 miesięcy. Istnieje również możliwość wyboru waluty umowy leasingowej, która może być zawarta w PLN, EUR lub USD.

DŁUGOTERNINOWA DZIERŻAWA STATKU POWIETRZNEGO

ALTERNATYWA DLA LEASINGU SAMOLOTÓW I ŚMIGŁOWCÓW

 

GB Aircraft oferuje również możliwość dogodnej długoterminowej dzierżawy statku powietrznego w ramach indywidualnej umowy z Klientem. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że dzierżawca ma prawo nie tylko do użytkowania statku powietrznego, ale też do pobierania z niego pożytku. Ponadto w przypadku długoterminowej dzierżawy dzierżawca ma prawo pierwokupu statku powietrznego po zakończonym okresie trwania umowy. Sprawdza się to doskonale w przypadku ośrodków szkolenia lotniczego, które z różnych względów preferują takie rozwiązanie zamiast zwykłego leasingu operacyjnego lub finansowego.

UBEZPIECZENIA STATKÓW POWIETRZNYCH

Podczas operacji lotniczych może dojść do nieprzewidzianych sytuacji, dlatego ważnym jest objęcie ochroną ubezpieczeniową nie tylko statku powietrznego, ale również jego załogi, pasażerów czy bagażu oraz odpowiedzialność cywilną jego użytkowników. Do szkód może dojść zarówno podczas wykonywania lotu, jak i w momencie startu, lądowania, kołowania, postoju, wykonywania przeglądów oraz napraw. Zawarta polisa ubezpieczeniowa powinna być w pełni powiązana ze specyfiką operatora, kwalifikacjami i doświadczeniem załogi oraz profilem planowanych operacji lotniczych. Należy również zwrócić szczególną uwagę na ograniczenia lub wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej.

Kluczowe elementy polisy ubezpieczeniowej to:

  • OC użytkownika względem osób trzecich;
  • Aerocasco;
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) członków załogi;
  • OC przewoźnika względem osób biorących udział w locie;
  • Ubezpieczenie rzeczy osobistych członków załogi.

GB Aircraft od lat współpracuje z wiodącymi firmami ubezpieczeniowymi w Polsce specjalizującymi się w obsłudze statków powietrznych, a bezpieczeństwo naszych Klientów jest dla nas priorytetem.

W przypadku zainteresowania leasingiem, dzierżawą lub ubezpieczeniem statku powietrznego i przygotowania konkretnej wyceny prosimy o kontakt.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY TYM MODELEM?

Napisz lub zadzwoń, z przyjemnością pomożemy przy wyborze konkretnego modelu i wyposażenia dodatkowego. W ramach prowadzonej działalności GB Aircraft zajmuje się wszystkimi czynnościami i formalnościami wymaganymi przy sprowadzeniu i rejestracji śmigłowca na rzecz Klienta. Na życzenie jesteśmy w stanie pomóc w zorganizowaniu finansowania we współpracy z renomowanymi firmami leasingowymi. Zapraszamy!

+48 601 359 018

e-mail: rafal.karski@gbaircraft.pl